Petra Kinnusen abstraktia taidetta Mestalla

  • Artikkelin kategoria:näyttely

Kesän näyttely on ripustettu! Petra Kinnusen Oma planeetta -näyttely on esillä Herttoniemen Mestalla näillä näkymin kesän loppuun saakka. 

Petra Kinnunen on helsinkiläinen kuvataiteilija, katutanssija ja tanssinopettaja. Viimeisen kahden vuoden ajan hän on eksperimentoinut akryylikaato-tekniikalla, löytäen uusia ulottuvuuksia erilaisten pintojen ja muotojen muodostamista kerroksellisista kokonaisuuksista.

Oma planeetta -näyttely antaa virikkeitä hetkeen tilassa, jossa aikaansaavuus ja ideat ovat valttia, tarjoten mielelle raikastavan poispääsyn kangistuneista kaavoista kohti uusia ideoita.

Näyttelyn työt ovat myynnissä. Petraa voit seurata Instagramissa: @maalimuijat.

Petra Kinnusen näyttely Mesta Coworkingilla

Herttoniemen coworking-tilamme seinistä kaksi on varattu vaihtuville näyttelyille. Tähän mennessä seinillä on nähty taidetta valokuvasta öljyvärimaalauksiin ja metalligrafiikkaan. 

Jos et ole Mestan asiakas, mutta haluaisit käydä tutustumassa näyttelyyn, se onnistuu sopimalla ajankohta etukäteen!

Haluaisitko tuoda oman näyttelysi Mestan seinälle? Laita viestiä: mirka@mestacoworking.com